Cupa României-faza județeană/ Echipele calificate în semifinale

Sferturile din cadrul fazei județene a Cupei României s-au disputat miercuri, 3 mai, iar echipele Oltul Slătioara, Oltul Curtișoara, FC Olt Scornicești și Iris Nicolae Titulescu s-au calificat în semifinale. AJF Olt a anunțat că tragerea la sorți a jocurilor din semifinale va avea loc vineri, 5 mai, iar delegații echipelor trebuie să fie prezenți la ora 9.00.

Astfel, Oltul Curtișoara s-a impus, cu scorul 4-1, în partida disputată la Osica de Jos, golurile oaspeților fiind marcate de Jianu (în minutele 15, 53, 72 și 75).

Oltul Curtișoara: Perșinaru, Băjan, Răcăleanu, Ungureanu, Covercă, Neagoe, Tudor, Croitorescu, Andronache, Jianu și Nichita. Antrenor: Dan Ignat.
Meci fără probleme și pentru Oltul Slătioara, care a marcat șapte goluri la Morunglav

Rezultatele etapei a IV-a, sferturi:
Oltul Tia Mare – ACS Iris Titulescu 2-3 (după loviturile de departajare) (1-1 la finalul celor 90 de minute )
AS Morunglav – ACS Oltul Slătioara 1-7 (1-4 la pauză)
Știrbu (patru), Din, Lăzărescu, Ioniță (penalty)
Viitorul Osica de Jos – ACS Oltul Curtișoara 1-4
FC Olt Scornicești – ACS Viitorul Coteana 2-1

Următoarea etapa se desfășoară miercuri, 10 mai, începând cu ora 17.00.