Emoții pentru CSM Slatina. Echipa de handbal participă la Turneul Final de promovare, de la Iași

Emoții pentru echipa de handbal feminin CSM Slatina, care participă, în perioada 10-12 mai, la Turneul Final de Promovare în Liga Națională, ce are loc la Iași. Handbalistele pregătite de antrenorul Attila Horvath au plecat miercuri dimineață, 8 mai, spre Iași, la acest turneu calificându-se și echipele CS Activ Prahova Ploiești, CSM Unirea Slobozia, CSM Galați, CSM Iași, CSM Roman, CSM Deva și CSU Cluj Napoca.

Slătinencele au programat primul joc vineri, de la ora 12.00, când vor întâlni CSM Roman.

„În această dimineață echipa noastră a plecat la Iași, unde vom disputa Turneul Final De Promovare!

Alături de echipa noastră, la acest turneu vor mai participa: CS ACTIV PRAHOVA PLOIEȘTI, CSM UNIREA SLOBOZIA, CSM GALAȚI, CSM IAȘI 2020, CSM ROMAN, CSM DEVA și CSU CLUJ-NAPOCA. Primul meci al turneului pentru jucătoarele noastre va avea loc vineri, ora 12:00, în compania ocupantei locului 3 din seria B, CSM ROMAN. O victorie în acest meci ne poate asigura prezența în semifinalele turneului, unde vom întâlni învingătoarea dintre CSM GALAȚI – CSM DEVA! Pentru a promova în Liga Națională avem nevoie de două victorii în primele două meciuri ale turneului!”, anunță clubul din Slatina.