CSM Slatina a pierdut partida cu Gloria Buzău. Doman a ratat un penalty

CSM Slatina a pierdut, cu scorul 1-2, partida disputată sâmbătă, pe Stadionul „1 Mai” din Slatina, în compania formației Gloria Buzău. Meciul a fost aprig disputat, cu faze de poartă, slătinenii irosind șansa de a egala la 2, după ce căpitanul Cătălin Doman a ratat o lovitură de pedeapsă.

Echipa din Buzău a deschis scorul în minutul 32 prin Andreas Mihaiu, jucător născut și crescut la Slatina, acesta șutând plasat de la 20 de metri, lateral dreapta.

Cu cinci minute înainte de pauză, Donca a executat bine o lovitură liberă, ușor lateral dreapta, dar Doman a reluat cu capul peste poartă.

Oaspeții au reușit să-și mărească avantajul, la 2-0, imediat după pauză prin Chica-Rosa, care l-a surprins pe portarul slătinean David Dincă cu un șut plasat, la colțul scurt.

În minutul 50, Doman a executat bine o lovitură liberă de la 20 de metri, însă mingea a trecut pe lângă stâlpul porții.

CSM Slatina a redus din diferență prin Mitran, care a fructificat o centrare venită de la Doman.

În minutul 60, CSM Slatina a beneficiat de o lovitură de la 11 metri. A executat Doman, însă portarul advers a scos mingea de lângă bară.

Slătinenii au mai avut o bună oportunitate de a înscrie prin Ciocălteu, care a reluat din foartfecă din 7 metru, însă mingea a trecut puțin peste transversală.

Partida dintre CSM Slatina și Gloria Buzău a avut loc în cadrul etapei a IX-a a Ligii a II-a, gruparea din Slatina având 10 puncte în clasament.

CSM Slatina: Dincă, Mondragon, Sălcianu, Pisăru, Toma, Doman, Marin, Donca, Ion, Ciocălteu, Mitran. Au mai jucat: Claudiu Dragu. Denis Dragu, Tegle, Cristinel Dinu, Constantin Radu. Anternor: Dan Oprescu.

Gloria Buzău: Greab, Pirvulescu, Dobrosavlevici, Georgiev, Pashov, Mihaiu, Trebotic, Tănasa, Dumitru, Dumitrache, Chica-Rosa. Au mai jucat: Pervan, Radic, Sălceanu. Antrenor: Andrei Prepeliță.