CSM Slatina, victorie în primul amical al iernii

CSM Slatina a câştigat, cu scorul 2-1, primul meci de pregătire al iernii, susţinut miercuri, 31 ianuarie, în deplasare, în compania echipei Concordia Chiajna. Ambele goluri ale slătinenilor au fost marcate de atacantul Valentin Alexandru.

CSM Slatina are programat următorul meci amical pe 3 februarie, pe teren propriu, cu CSM Alexandria.

„Divizionara secundă slătineană se află în continuare într-un stagiu centralizat pe plan local, care se va încheia sâmbătă, 3 februarie, după cel de-al doilea meci de pregătire al iernii, programat pe teren propriu cu CSM Alexandria”, au anunțat reprezentanții CSM Slatina.

Tehnicianul grupării slătinene, Daniel Oprescu, a utilizat formule diferite de joc în cele două reprize, iar pe posturile în care sunt mai mulţi jucători fiecare a evoluat cel puţin 30 de minute.

CSM Slatina (prima repriză): Micu, Mitran (Constantin Radu min. 30/60), Abel Stan, Mondragon, Călin Toma, Dorin Toma, Năstăsie, Leaţă (Ciocâlteu min. 30/60), Doman, Raul Popa, Kayondo Mahadi (Mihai Ion min 30/60).

CSM Slatina (a doua repriză): Bănuţă (Velcu), Constantin Radu (Denis Dragu), Gherghe, Sălcianu, Robert Riza, Mircea Donca, Silvian Matei, Ciocâlteu (Cristinel Dinu), Ciobănică, Marin, Mihai Ion (Vali Alexandru).

sursa foto: facebook CSM Slatina