Liga a IV-a / Oltul Curtișoara a câștigat detașat partida cu Știința Mărunței

Oltul Curtișoara a câștigat sâmbătă, 1 octombrie, partida, de pe teren propriu, cu Știința Mărunței, gazdele impunându-se cu scorul 6-0. Gazdele au condus permanent ostilitățile în teren, iar Știința Mărunței nu a reușit să dea o replică formației ce se bate și în acest sezon pentru câștigarea titlului de campioană a județului.

Echipa din Curtișoara a deschis scorul în minutul 7 prin Băjan, în timp ce Jianu a marcat de trei ori, în minutul 14, 29 și 70. Totodată, scorul a fost majorat de Nichita, în minutul 22, și Zamfir, minutul 85.

Partida a fost arbitrată bine de brigada condusă de Adelin Pavel (din Osica de Jos), ajutat la cele două linii de Adina Precup și Doru Zamfir.

Oltul Curtișoara: Stănciulescu, Covercă, Ungureanu, Cristian Preda, Valentin Preda, Tudor, Neagoe, Băjan, Jianu, Nichita, Andronache. Antrenor: Dan Ignat.

Meci frumos, la Nicolae Titulescu

Într-un alt joc al etapei a VI-a, Iris Nicolae Titulescu s-a impus, pe teren propriu, cu scorul 2-1, în fața echipei Viitorul Știința Drăgănești-Olt, golurile gazdelor fiind marcate de Mihai Gheorghe, ce și-a trecut în cont dubla.

Primarul din Nicolae Titulescu, Gheorghe Tiutiu, a precizat că echipa din comuna sa a ratat foarte mult.

„Am ratat mult, puteam să înscriem lejer cinci-șase goluri. Am avut două meciuri mai slabe, au fost prea siguri pe ei, au zis că îi bat, dar suntem acolo unde trebuie”, a spus primarul din comuna Nicolae Titulescu, cel care se ocupă de echipa de fotbal.

Rezultatele etapei a VI-a:
Oltul Slătioara – AS Voința Schitu 5-0
Ioniță, Știrbu, Lăzărescu (din penalty), Nișcoveanu, Din;
ACS Caracal – Viitorul Rusănești 9-1
Pentru echipa din Caracal au marcat: Holtea (4), Grădinaru (3), Dicu, Daniel Mincă;
Unirea Radomirești – Viitorul Osica de Jos 3-1

Pentru echipa din Radomirești au marcat: Cristian Stanca, Marius Simion, Alin Alecu;
Oltul Curtișoara – Știința Mărunței 6-0
Băjan, Jianu (de trei ori), Nichita și Zamfir
Viitorul Coteana – Valea Oltului Ipotești 4-1
ACS Iris Titulescu – Viitorul Știința Drăgănești-Olt 2-1
Mihai Gheorghe (de două ori)
FC Olt Scornicești – Unirea Pârșcoveni 3-1
Pentru echipa din Scornicești au marcat: Sorin Ioncea, Dani Popa și Mihai Sorescu
Oltețul Osica – Energia Viitorul Strejești 3-2 (2-2 la pauză)
Pentru echipa din Strejești au marcat: Florin Păun și Ionuț Tița.