CSM Slatina obține un punct, la Brașov

CSM Slatina a obținut duminică, 2 octombrie, în cadrul etapei a VIII-a a Ligii a II-a, un punct pe terenul formației FC Brașov, scorul înregistrat fiind 0-0.

În minutul 57, slătinenii au avut o mare ocazie de a deschide scorul. În urma unei acțiuni pe partea dreaptă, Nițu, aflat în suprafața de pedeapsă, a reluat cu capul în bara transversală. Mingea a ajuns la Constantin Radu, șutul acestuia fiind scos de portarul Micu.

În minutul 78, gazdele au obținut o lovitură liberă de la 16 metri, a executat Kirilenko, care a trimis mingea în zid, iar faza s-a stins.

Jocul a fost sărac în faze de poarte, iar după cele 90 de minute de joc tabela a arătat un scor alb.

În etapa următoare, CSM Slatina va primi vizita echipei AFK Csikszereda Miercurea Ciuc.

FC Brașov: Micu, Dumbravă, Marc, Oltean, Fustar (căpitan), Lascu, Izata, Spătaru, Negreanu, Mbombo, Chica. Au mai jucat: Lambrinoc, Constantin, Jovanovic, Kirilenko. Antrenor: Dan Alexa.

CSM Slatina: Pop, Mitran (min. 34 Radu), Sălcianu, Gherghe, Pisăru, Toma, Doman (min. 90+2 Șerban), Leață (min. 70 Popovici), Nițu, Oprescu (min. 70 Dinu), Trașcu. Antrenor: Dan Oprescu.

sursa foto: facebook CSM Slatina