Oltul Curtișoara, victorie cu Viitorul Coteana. „Ne-am făcut meciul greu”

Oltul Curtișoara a câștigat, cu scorul 3-2, partida disputată sâmbătă, 19 noiembrie, pe terenul sintetic din Complexul Sportiv „1 Mai” Slatina, în fața echipei Viitorul Coteana, jocul contând pentru etapa a XIII-a a Ligii a IV-a.

În prima repriză, Oltul Curtișoara a marcat de două ori prin Nichita (minutul 14) și Jianu (minutul 28). La ultima fază de joc din prima repriză,  jucătorul de la Viitorul Coteana Cristi Ozam a fost eliminat de arbitrul întâlnirii Liviu Negreanu, după ce fotbalistul l-a împins pe central.

Echipa din Curtișoara a început bine repriza secundă, reușind să înscrie cel de al treilea gol prin Nichita (minutul 53), ce și-a trecut în cont dubla. Deși a avut un om în plus pe teren toată repriza a doua, Oltul Curtișoara a primit două goluri, pentru formația din Coteana marcând Ionuț Șocae și Dorin Căruntu.

Reprezentantul echipei din Curtișoara, Dan Vărzaru, s-a arătat nemulțumit de evoluția jucătorilor.

„Nu suntem mulțumiți de joc, am jucat o repriză în superioritate și am primit două goluri. Ce le spunem noi, și ce joacă ei!? În mod normal, ar fi trebuit să stăm fără probleme, fără emoții, în fotbal se poate întâmpla orice. Este bine că am luat trei puncte, că nu ne-am încurcat. Ne-am făcut meciul greu. Rămânem pe primul loc, este important că am obținut această victorie, puteam să luăm gol în ultimele minute. Am jucat cu om în plus și nu am adus nimic în plus, dimpotrivă. Mai avem două etape, sâmbătă mergem la Nicolae Titulescu, apoi venim acasă cu Scornicești. Ambele meciuri sunt grele, pentru că toți vor să învingă echipa de pe primul loc”, a spus Dan Vărzaru.

Jocul a fost bine arbitrat de brigada ce l-a avut la centru pe Liviu Negreanu, ajutat la cele două linii de Vali Crețu și Mihai Agica.

Oltul Curtișoara: Stănciulescu, Covercă, Ungureanu, Cristian Preda, V. Preda, Tudor, Neagoe, Băjan, Nichita, Jianu, Andronache. Antrenor: Dan Ignat.