Liga a IV-a / Oltul Curtișoara, campioană de toamnă. Știința Mărunței, pe podium

Ultima etapă a turului Ligii a IV-a a avut loc sâmbătă, 3 decembrie, Oltul Curtișoara fiind campioană de toamnă, după ce a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Olt Scornicești, cu scorul 7-0, golurile fiind marcate de Andronache (de două ori, în minutele 9 și 19), Jianu (de două ori, în minutele 15 și 64), Zanfir (min. 18), Cristian Preda (min. 55) și Tudor (min. 60).

Oltul Curtișoara: Stănciulescu, Răcăleanu, Ungureanu, Cr. Preda, Covercă, Tudor, Neagoe, Cl. Zamfir, Andronache, Jianu și Nichita. Antrenor: Dan Ignat.

ACS Caracal a câștigat, cu scorul 2-1, partida, de pe teren propriu, cu Energia Viitorul Strejești, încheind turul la egalitate de puncte cu liderul Oltul Curtișoara, diferența fiind făcută doar de golaveraj.

Cu profesorul Cristian Stănculețu pe bancă, echipa din Strejești a făcut un meci bun la Caracal, reușind să deschidă scorul prin Motroc, însă caracalenii au revenit în joc și au marcat de două ori, profitând de două erori ale portarului advers.

Energia Strejești: Capleru, Tița, Păun, Oprea, Marinescu, Fugaru, Voicu, Ispas, Badea, Grigore și Motroc. Au mai jucat: Nedea și Grosu. Antrenor: Cristian Stănculețu.

Știința Mărunței termină turul pe locul al treilea în clasament, după ce sâmbătă s-a impus acasă, cu scorul 2-1, în fața echipei Oltul Slătioara, golurile gazdelor fiind marcate de Eduard Rădulescu și Mihai Năvodaru, în timp ce pentru oaspeți a marcat Gabriel Croitorescu.