Liga a IV-a/ Viitorul Coteana a câștigat la Scornicești. Iris Titulescu s-a impus greu la Dăneasa

Etapa a X-a a Ligii a IV-a a avut loc sâmbătă, iar Iris Nicolae Titulescu rămâne pe primul loc în clasament, după ce s-a impus, cu scorul 1-0, la Dăneasa. Unicul gol al partidei a fost marcat de Florin Nichita, în minutul 23.
Primarul din comuna Nicolae Titulescu, Gheorghe Tiutiu, a precizat că echipa sa a ratat foarte mult
„Nu a fost așa greu meciul, au rata mult, mult în prima repriză, în minutul 23 am dat gol. Au intrat în jocul lor. Toate echipele joacă cu noi cu ambiție, iar băieții mei au rata foarte mult”, a spus primarul Tiutiu.
Într-un alt joc al etapei, Viitorul Coteana s-a impus cu 2-0 în deplasarea de la Scornicești, golurile fiind marcate de Andrei Vasilescu și Dorin Căruntu.