Goluri multe în amicalul Oltul Curtișoara-Drobeta Turnu Severin

Oltul Curtișoara, echipă ce evoluează în Liga a III-a, a susținut, la finalul săptămânii trecute, un alt meci de pregătire, primind vizita grupării Viitorul Drobeta Turnu Severin. Echipa din Curtișoara s-a impus cu scorul 6-5, golurile gazdelor fiind marcate de Neicu, Băjan (de patru ori) și Cârciumaru.

Oltul Curtișoara urmează să mai susțină jocuri de pregătire cu: CSU Craiova-în deplasare (Liga a III-a), Colonești, Filiași și FCU Craiova.

Oltul Curtișoara, prima repriză: Turieanu, Băjan, Ungureanu, Preda, Mandagiu, Bărbulescu, Tudor, Necșulescu, Jianu, Neicu, Cristea.

Oltul Curtișoara, a doua repriză: Turianu, Covercă, Răcăleanu, Pisăru, Zamfir, Albu, Dumitrașcu, Tecuceanu, Șerban, Vărzaru și Cârciumaru.

Antrenor: Dan Ignat.