CSM Slatina a pierdut jocul de la Chiajna, după ce a condus la pauză

CSM Slatina a pierdut, cu scorul 2-3, partida disputată sâmbătă, 13 aprilie, pe terenul echipei Concordia Chiajna, contând pentru etapa a III-a a play-out-ului Ligii a II-a.

CSM Slatina a deschis scorul în minutul 33, prin Silvian Matei, însă, imediat după pauză, gazdele au egalat prin Torje (min. 47). Zece minute mai târziu, același Torje și-a trecut în cont dubla, iar în minutul 74 Concordia Chiajna a dus scorul la 3-1 prin reușita lui Bălan.

În minutul 80, Vali Alexandru a redus din diferență, stabilind scorul final, 3-2 în favoarea gruparii din Chiajna.

CSM Slatina: Velcu, C. Radu, A. Stan, Gherghe, Toma, Matei, Donca, D. Dragu, Doman (căpitan), Riza, V. Alexandru. Antrenor: Daniel Oprescu.