Senatorul Liviu Voiculescu: Continuitate, pentru orașul nostru

Senatorul Liviu Voiculescu și soția sa au votat sâmbătă, 9 iunie, după prânz, la Școala nr. 1 din Slatina.

La ieșirea de la urne, Voiculescu a precizat că a votat continuitatea pentru orașul Slatina.

„Astăzi, m-am prezentat la urne, motivat, aș putea spune, pentru lucrurile bune, care s-au făcut, la Slatina, în anii trecuți, și motivat de următoarele proiecte, care vor continua dezvoltarea orașului nostru. Așadar, astăzi, m-am prezentat la vot, pentru continuitate. Asta am și votat, continuitate pentru orașul nostru, continuitate pentru proiectele bune, necesare pentru dezvoltarea orașului nostru.

La Europarlamentare, am votat pentru o echipă, care să reprezintă interesele României, în Parlamentul European”, a spus Voiculescu.

Parlamentarul oltean a vorbit despre atitudinea nepotrivită pe care o are contracandidatul primarului în funcție.

Din păcate, așa cum am văzut, pe parcursul campaniei electorale, contracandidații actualului primar au folosit doar invective, scandal, ură. Mă așteptam la o astfel de atitudine nepotrivită. De aceea, îi rog pe slătineni să vină la vot, dar să nu pice pradă acestor manipulări și tentative de victimizare”, a adăugat Voiculescu.

În județul Olt, la ora 15.00, prezența la vot era de 36,2 la sută, trecând deja pe la urne peste 126.000 de olteni.