Liga a IV-a/ Oltul Curtișoara a învins ACS Caracal

Oltul Curtișoara a câștigat derby-ul cu ACS Caracal, cu scorul 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de Andronache. Meciul a fost echilibrat, cu faze de poartă de ambele părți.

Oltul Curtișoara a deschis scorul în minutul 34, prin Andronache, care a marcat cu capul, după o centrare de pe partea dreaptă. Cu 10 minute înainte de expirarea timpului regulamentar de joc, echipa din Curtișoara a mai avut o ocazie mare de a marca prin Florin Nichita, care a trimis mingea în bara laterală.

Partida disputată sâmbătă, 29 octombrie, la Curtișoara, a fost arbitrară bine de centralul Adelin Pavel, din Slatina, ajutat la cele două linii de Mihai Dumitru și Adina Precup.

După această victorie, Oltul Curtișoara trece pe primul loc în clasament, având un golaveraj mai bun față de formația din Caracal.

Oltul Curtișoara: Stănciulescu, Covercă, Ungureanu, C. Preda. V. Preda, Neagoe, Bălan, Tudor, Nichita, Jianu. Andronache. Antrenor: Dan Ignat.

ACS Caracal: Vintilă, Vlăduț Mincă, Dicu, Polifon, Voinea, Butoi, Tudor, Năuiu, Daniel Mincă, Grădinaru, Holtea. Antrenor: Cornel Frăsineanu.