Oltul Curtișoara, prima înfrângere a sezonului. A pierdut meciul de la Roșiori

După un parcurs foarte bun în primele patru etape, Oltul Curtișoara a înregistrat prima înfrângere a sezonului, pierzând vineri, 22 septembrie, partida disputată pe terenul echipei Sporting Roșiori, cu scorul 2-5. Meciul a contat pentru etapa a V-a a Ligii a III-a.

Golurile echipei din Curtișoara au fost marcate de Tecuceanu (minutul 64) și Andronache (minutul 94).

Sporting Roșiori: Marius Gheorghe, Gabriel Matei, George Preda, Bogdan Călin, Alex Georgescu, Alex Mitru, Vlad Fierăscu, Alin Călin, Marius Iordache, Mădălin Dudoiu, George Ivan. Antrenor: Cristian Negru.

Oltul Curtișoara: Victor Turianu, Robert Băjan, Mihai Răcăleanu, Dorinel Ungureanu, Denis Șerban, Radu Necșulescu, Cristian Tudor, Manuel Cristea, Andrei Dumitrașcu, Gabriel Ionescu, Marius Jianu. Antrenor: Dan Ignat.