Edilul Daniel Tudor: „Continuăm împreună modernizarea orașului nostru”

Primarul orașului Scornicești și-a depus vineri, 19 aprilie, candidatura pentru un nou mandat, de această dată din partea PSD.

Acesta a precizat că va continua modernizarea orașului.

„Am depus astăzi candidaturile pentru un nou mandat de primar și Consiliul Local, din partea Partidului Social Democrat, având un singur crez: să continuăm împreună modernizarea orașului nostru. În acest demers, aproape de noi, l-am avut pe Marius Iancu, deputat PSD Olt, un om care și-a dorit întotdeauna mai mult și mai bine pentru Scornicești.De asemenea, am alături de mine o echipă de profesioniști, preocupați de același principiu: o administrație transparentă, coerentă, care pune în prim plan cetățeanul”, a spus primarul Daniel Tudor.

Edilul a vorbit și despre obiectivele sale, precizând că își dorește să atragă investitor, pentru a fi create noi locuri de muncă.

„Obiectivele noastre vizează, în primul rând, atragerea investitorilor pentru crearea de noi locuri de muncă și accesarea fondurilor nerambursabile provenite din programele cu finanțare europeană sau guvernamentală pentru școli moderne, drumuri mai bune, apă, gaze și canalizare în toate colțurile comunității noastre.Nu în ultimul rând, ne dorim o dezvoltare urbană modernă și investiții pentru familiile de tineri.Vă sunt recunoscător pentru încrederea acordată în acești patru ani, iar acum vă cer să-mi acordați sprijinul pentru a transforma visurile noastre de dezvoltare în realitate.Rămân un primar al tuturor, care își dorește să răspundă tuturor așteptărilor dumneavoastră.Alături de voi toți și împreună cu o echipă puternică social-democrată, viziunea noastră de dezvoltare va fi transpusă în realitate”, a adăugat edilul din Scornicești.