Liga a IV-a/ Rezultate. Mărunței a câștigat la Scornicești. Drăgănești, egal cu ACS Caracal

O nouă etapă a Ligii a IV-a a avut loc astăzi, 14 octombrie, un meci frumos disputându-se la Scornicești, unde Știința Mărunței s-a impus cu 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de Alin Obreja.

Iris Nicolae Titulescu a trecut pe primul loc în clasament, după ce s-a impus cu 5-2, la Pârșcoveni.

Știința Drăgănești a obținut o remiză, scor 1-1, pe teren propriu, cu ACS Caracal. După ce la pauză scorul a fost 0-0, caracalenii au deschis scorul prin Holtea, minutul 60, însă, 15 minute mai târziu, echipa din Drăgănești a egalat prin Iulian Moșteanu.

Rezultatele etapei a VIII-a:

Recolta Stoicănești – Oltul Slătioara 0-4
Știința Drăgănești-Olt – ACS Caracal 1-1
Voința Schitu – Viitorul Coteana 0-4
Unirea Pârșcoveni – Iris Titulescu 2-5

GOLURILE echipei din Nicolae Titulescu au fost marcate de Vătui, Ana (2), Amza și Comănescu
FC Olt Scornicești – Știința Mărunței 0-1