AMICAL/Oltul Curtișoara a învins ACSO Filiași

Oltul Curtișoara, echipă ce evoluează în Liga a III-a, a disputat miercuri, 21 februarie, pe terenul sintetic din localitate, un nou meci amical, reușind să se impună, cu scorul 3-1, în fața grupării ACSO Filiași.

Golurile echipei din Curtișoara au fost marcate de Albu (min. 5), Băjan (min. 59) și Cristea (min. 82), în timp ce pentru oaspeți a înscris Guță (min. 35).

Oltul Curtișoara mai are programate două meciuri de verificare, în această pauză competițională. Astfel, gruparea din Curtișoara va juca, sâmbătă, la Drăgănești, iar pe 2 martie va întâlni, pe teren propriu, FCU Craiova.

Oltul Curtișoara, prima repriză: Turieanu, Covercă, Răcăleanu, Pisăru, Mandagiu, Bărbulescu, Albu, Necșulescu, Băjan, Jianu, Neicu. În a doua repriză au mai jucat: Ciortan, Ungureanu, Tecuceanu, Tudor, Dumitrașcu, Cristea, Vărzaru, Șerban, Stănciulescu. Antrenor: Dan Ignat.